Dokumenty, tabulky a prezentace Google už lze synchronizovat i v prohlížeči

Synchronizace souborů pro editaci v režimu bez připojení je možná už i čistě jen s prohlížečem. Google Drive se učí nový fígl.

1

Režim pro práci bez připojení není vyloženě nový, Google Drive se nicméně díky následující novince v prohlížečích na počítačích přibližuje tomu, jak funguje na smartphonech. Tam totiž vybrané soubory můžete nechat klienta synchronizovat. Soubory jsou dostupné lokálně, tj. i bez připojení, ale všechny změny provedené na jiných zařízeních se do nich promítnou.

Je to podobné jako na počítačích, kde jsme si zvykli využívat služby jako Dropbox. Podobně budete moct na počítači při práci s Diskem Google označit vybrané soubory, aby byly synchronizovány. Tentokrát vám k tomu ale stačí prohlížeč (a doplněk). Efekt bude stejně jako na mobilech. Když v souborech provedené změny v režimu bez připojení, budou po připojení nahrány na server. Podpora se týká dokument, tabulek a prezentací tvořených ve formátech od Googlu.

Pro využít funkce je potřeba aktivovat režim pro práci offline, který je podporovaný jen v Chromu (potažmo může fungovat v prohlížečích postavených na Chromiu) a který vyžaduje instalaci doplňku. Soubory k synchronizaci pak vybíráte např. přes kontextovou nabídku. Funkce je distribuována napříč účty od středy, může ale trvat několik dní až zhruba dva týdny, než ji budete mít k dispozici.

Soubory budou synchronizovány, když je manuálně označíte (animace: Google)
Soubory budou synchronizovány, když je manuálně označíte (animace: Google)
Dokumenty, tabulky a prezentace Google už lze synchronizovat i v prohlížeči
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlasů

1 komentář