Čistka komunikátorů pokračuje. Google se prý zbaví Dua

2

Google zřejmě učiní další pozitivní krok v problematice komplikované nabídky komunikátorů. Meet postupně nahrazuje Hangouts v oblasti audiovizuální komunikace (na textovou komunikaci Google vyhradil aplikaci Chat). Hangouts byly ponechány domácnostem, ve firmách je Meet a Chat už úplně nahradily, ačkoli platí, že Meet, jenž debutoval v organizacích, se mezitím stihl otevřít široké veřejnosti a nabízí se tak jako alternativa k přežívajícím Hangouts.

Pro přímočarou komunikaci primárně zprostředkovanou smartphony Google vyvinul komunikátor Duo, kde to svého času bylo pro změnu Duo, kdo nahradil Hangouts. Řešení pro spotřebitelský trh se na rozdíl od dříve ukončené sesterské služby pro textovou komunikaci stále vyvíjí a nedávno např. zvýšilo kapacitu skupinového videochatu nebo nasadilo účinnější kodek.

K tématu: Vývoj komunikátorů od Googlu vede jeden člověk s koherentní vizí

Jenže podle magazínu 9to5Google se Google chystá vyřadit Duo. Nepřekvapivě by ho měl nahradit Meet. Je to mladá a perspektivní služba, zatímco Hangouts jsou pro Google přežívajících reliktem, který čeká na odstavení. Javier Soltero, nový šéf vývoje komunikátorů, prý po spojení týmů vyvíjejících komunikátory interně oznámil, že společná existence Dua a Meet nedává smysl.

Duo nabízí videochat pro až 32 lidí Zdroj: Google

Interně se prý propojení služeb přezdívá „Duet“. Vývojový tým Dua byl údajně sníženým zájmem o samostatnou spotřebitelskou komunikační službu překvapen. Část týmu bude pracovat na Meetu, část odejde. Než dojde k nahrazení, chce Google klíčové funkce z Dua přenést do Meetu. Mělo by jít o šifrování end-to-end, kontaktování pomocí telefonního čísla nebo o 3D efekty. Migrace by mohla trvat až dva roky. Oficiálně Google tvrdí, že nemá v plánu přerušit úspěšnou službu a plánuje investovat do nových funkcí. Vývoj Dua už ale podle 9to5Google zpomalil, byť se na nových funkcích stále ještě pracuje.

Jaký máte k Duu vztah?

Zdroj: 9to5Google

Čistka komunikátorů pokračuje. Google se prý zbaví Dua
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (83.33%) 6 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Vůbec mě to nepřekvapuje. Služeb od Google se snažím využívat co nejméně. Alespoň pak nejsem prekvapen, že služba X má alternativy B, C, a D, přičemž D integruje funkce X, aby pak byla D a X zrušena a objevila se nova aplikace Z.