Google Duo přináší režim pro rodiny a brzy i videochat pro až 32 lidí

Po nedávném přídělu nových funkcí se Google Duo dočkalo dalšího rozšíření. Rodinný režim nabízí doplňky pro komunikaci, chystá se i videochat pro 32 lidí.

0

Novinkám kolem komunikátorů neutečeme. Duo nedávno nasadilo kompresní technologii AV1, díky které dokáže i na špatném připojení nabídnout výrazně lepší – a obecně slušný – obraz než dřív. Google ale s novotami neskončil. Do výbavy Dua přidává režim pro rodiny. Jedná se o doplňky komunikace, které znáte z jiných komunikátorů. Jde o masky na obličejkreslení.

V tomto režimu se ovládací prvky hovoru skryjí, abyste ho omylem neukončili. Google vychází vstříc poptávce, kterou výrazně zvedla doba koronavirová. Režim je přístupný jen tehdy, když se do Dua přihlásíte z osobního účtu Google. Masky pro obličeje ale můžete používat také během běžných hovorů jeden na jednoho. Firma slibuje dodávat nové efekty.

V nadcházejících týdnech se pak dočkáme možnosti videotelefonovat ve webové variantě Dua. Nepřekvapí, že to aspoň zpočátku půjde pouze v Chromu. Do videochatu bude možné zvát další lidi prostřednictvím odkazu, dotyčný ovšem bude muset disponovat účtem Google. Reklamní gigant v oznámení jednu věc nepřiznal, ale poslední z přiložených GIFů nese v názvu odkaz na to, že se konverzací bude moct účastnit až 32 lidí.

Není to náhoda ani omyl, Google už pro Android Police potvrdil, že se limit chystá zvednout. Loni Duo zavedlo skupinový videochat pro až osm lidí, před několika týdny se maximální počet zvedl na dvanáct s tím, že limit ještě poroste. O úplném překvapení tak hovořit nelze. Google pravděpodobně testuje infrastrukturu, a proto videochat neuvolnil hned pro až 32 lidí. Prozatím platí, že limit ještě zvýšen nebyl, změna je ale zřejmě na spadnutí.

Zdroj: blog The Keyword | Android Police

Google Duo přináší režim pro rodiny a brzy i videochat pro až 32 lidí
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas