Google Earth 6.1 slibuje lepší Street View

0

Minoritní update aplikace Google Earth (v6.1) potěší několika novinkami pro bezplatnou verzi i komerční Pro. Zdarma si každý může vyzkoušet jednodušší navigaci ve Street View, na přesun do jiného místa už stačí pouze jediné klepnutí místo dvou. Pokud nevíte, že Street View už je dostupné i v Earth, zde je malý návod.

Zamiřte šipkou myši do pravého horního rohu mapy, kde se po chvíli objeví známý oranžový panáček. Toho uchopte a přesuňte do modře vyznačených míst (ty jsou nafoceny ve Street View). Možná budete muset mapu trochu přiblížit. Spolehlivě se panáček Street View objeví na úrovni, kde už vidíte názvy měst.

Druhým zlepšením je možnost třídit místa ve složkách v Moje místa (My Places). Pokud máte např. složbu Dovolená, ve které pak asi 30 bodů, kde jste všude byli, můžete si pro pořádek nechat seřadit místa podle abecedy. Stačí pravým tlačítkem myši klepnout na sloužku a vybrat Seřadit A–Z.

Verze Pro je dostala mnohem více funkcí, třeba rozšířené možnosti rozložení stránky při tisku, jednodušší tvorbu videoprohlídek, pravítko na mapě, které počítá i s výškou (neměří jen vzdušné čáry) atd. Více informací najdete na blogu Googlu.

Ohodnoťte tento článek!