Google Earth 6: o další krok blíže realitě

0

Aplikaci Google Earth zná zajisté velké množství uživatelů, kterým umožnila zábavně strávit čas virtuální turistikou, či vypomoci při té skutečné. Google navíc svůj výtvor neustále vylepšuje o nové funkce, které umožní zkoumat planetu zemi, ale i okolní vesmír do větších a větších detailů.

Na detailu přidávají i novinky v nové šesté verzi, kterou si můžete stáhnout zde. První novinkou je zásoba trojdimenzionální zeleně pro řadu měst i tropických džunglí. Města jako San Francisko, Tokio, Atény či Chicago nebo třeba Amazonský prales nyní krášlí více jak padesát různých druhů stromů. Nezapomeňte pro jejich zobrazení aktivovat vrstvu 3D budovy.

Druhou poměrně působivou novinkou je integrace Google Street View do Google Earth, snadno tak ze satelitního pohledu přejdete na procházení ulic z povrchu virtuální Země: použity mohou být buď fotografie ulic, nebo trojrozměrné modely, přičemž k pohybu po povrchu lze použít jak myš, tak i kurzorové klávesy.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Myslím, že by bylo fajn, kdyby nadpis článku zněl přinejmenším „Asa Dotzler: Google, Apple a Microsoft jsou zlí“ Jak se uvádí na serveru Mozilla.cz, jedná se jen o osobní názor jednoho člověka, nikoliv o názor Mozilly, ale to by si musel dát někdo tu práci a informaci ověřit a ne slepě okopírovat první zdroj, který najde. Už několikrát mi bylo řečeno různými kolegy, že EW je prostě jen bulvár a pravda je, že mnohdy si přijdu, že jsou tu články spíše reklamní, promicrosoftí, než aby se na věci dívali nezávislým úhlem pohledu.