Tip: Google Earth na webu a v mobilu změří vzdálenost i plochu

1
Měření vzdálenosti v Google Earth
Měření vzdálenosti v Google Earth

Jak daleko je vzdušnou čarou Praha od Reykjavíku? Kolik plochy zabírá obří fotovoltaická farma v sousední vesnici? Na to vám nově odpoví Google Earth. Webová verze dostala měřič vzdáleností a plochy již dnes (funguje jen v Chromu), aplikace pro Android se dočká ještě tento týden a aplikace pro iOS později.

Funkce se rozšiřuje postupně, takže ani na webu ji ještě všichni nemají. Přístupná je z levého panelu (nebo menu na mobilu), kde přibylo tlačítko s metrem. Když na něj kliknete, na mapu pak budete umisťovat body a Google spočítá požadované údaje.

Měřič už je dlouho dostupný v plochých googlovských mapách, je proto záhadou, co tak dlouho trvalo na tom přidat jej i do globusu Earth. Z něj firma postupně dělá turistického průvodce nejzajímavějšími místy planety, ale také vesmíru.

PS: Počítačový program Google Earth pro PC a Macy měřič vzdáleností i plochy nabízí už roky. Plochu dokonce změři i v kruhových výběrech a navíc umí rozpoznat také výšku budov. Verze Pro je mimochodem konečně dostupná zdarma.

Tip: Google Earth na webu a v mobilu změří vzdálenost i plochu
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 2 hlasů

1 komentář