Google Earth nyní obsahuje snímky Marsu ve vysokém rozlišení. Zkoumejte povrch

0

Prozkoumali jste již všechna místa na Zemi? Dokonce jste se již prošli pod dně světových oceánů? Nevadí, Google má v rukávu pár es. Již od roku 2009 se například můžete procházet po povrchu Marsu. Od té doby si říkáme, že název aplikace, a sice Google Earth, je trochu zavádějící. K nějakým snímkům povrchu se dostanete také v prohlížeči, na pořádné prohlížení to ale bude chtít, abyste si nainstalovali zmíněný program. Naleznete ho na adrese google.com/earth.

Některá místa si prohlédnete dokonce ve 3D. Pokud rudé planetě fandíte, můžete slavit. Google zpřístupnil snímky ve vyšším rozlišení, takže nyní uvidíte více detailů. Poděkujme za to NASA a jejímu snímači. Lepšího pokrytí si všimnete snadno, jde o oblasti s šedou barvou. Zde se detailnost vyrovnává snímkům naší domovské planety. V aplikaci zvolte prohlížení Marsu (Zobrazit → Prozkoumat → Mars) a v postranním panelu následně vyberte filtr CTX Mosaic z nabídky Global Maps.

 

Rozdíl mezi původními a novými snímky poznáte okamžitě, viz následující příklad:

Původní snímek oblasti
Původní snímek oblasti

Nový snímek oblasti
Nový snímek oblasti
 

V oblasti, kde se projíždí vozítko Curiosity, se rovněž nachází spousta informací o nedávných objevech. Google vám nebude dělat průvodce jen na Zemi, ale i na Marsu. Kromě této planety můžete zkoumat Měsíc nebo oblohu.

Snímky Marsu ve vyšším rozlišení
Snímky Marsu ve vyšším rozlišení

Google vás po Marsu provede
Google vás po Marsu provede

Zdroj: Wired Science

Ohodnoťte tento článek!