Virtuální glóbus Earth je u Googlu poměrně zanedbávaná záležitost. Zatímco standardní mapy hlásí pořád nějakou novinku na webu i v aplikacích, Earth je už více než rok bez aktualizace. Už brzy ale nebude, firma ohlásila významný update pro Android.

Aplikace dostane úplně nový 3D engine, bude to prý nejvýznamnější změna za celou desetiletou historii. Detaily Google tají, ale slibuje ostřejší a přesnější 3D krajinu i budovy. Na dvou obrázcích (před a po) zase vidíme věrnější grafiku a lépe spojené mapové dlaždice.

 

Google vyhodil horní lištu a nahradil ji pár tlačítky a výsuvným menu. Změnou prošla také grafika. Značky, popisky a silnice na mapě už nejsou tak výrazné. K tomu firma slibuje, že aktualizace leteckých a satelitních snímků už budou stejně rychlé jako v aplikaci Maps.

Nezapomnělo se ani na podporu souborů KML, do kterých si každý může navrhnout vlastní mapku výletu nebo zájmových bodů. Earth bude tyto soubory umět načíst z úložiště Gogle Drive. Nový Earth pro Android vyjde příští týden. 

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!