Google Earth vás navrátí do druhé světové války

0

Pomocí Google Earth si můžete prohlédnout v podstatě jakékoli místo na Zemi, přičemž postupem času Google přidal i Měsíc, noční oblohu a Mars. Na Zemi se už dříve začaly objevovat i historické letecké snímky, jež umožňují nahlédnout do minulosti.

Nejnovějším přírůstkem jsou záběry z druhé světové války pořízené zejména v roce 1943, jež názorně ukazují důsledky ničivého bombardování na německý Stuttgart, italský Neapol nebo francouzský Lyon a umožňují přímo porovnat historické záběry se současnými a zjistit, jak se tyto města časem rekonstruovala.

Největší katastrofu však zažila polská Varšava, která byla za války jedno z nejvíce zničených měst. K dispozici máte záběry jak z roku 1945, tak i z 1935. Stačí klepnout na ikonu hodin v Google Earth a pomocí posuvného táhla sledovat, jak byla řada budov doslova srovnána se zemí.

Zdroj: Google Blog

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ten vzhled je sice pěkný ale jedna věc mi dost leze na nervy. V opeře mi blbne scrollování stránky. Když třeba přejedu přes nějaký obrázek, tak pak se stránka jako by zasekne a nemůžu kolečkem myši scrolovat a musím použít posuvník na pravé straně. 🙁