Google Editions: Amazonu roste konkurence v e-knihách

0

Vypadá to, že Google už dokončuje smlouvy s vydavateli a mohl by brzy spustit vlastní portál pro prodej elektronických knih. Původně měla být služba Editions spuštěna už v létě, ale technické a právní potíže způsobily odklad. Podle Scotta Dougalla, vedoucího ředitele produktů Googlu, budou Editions spuštěny ještě tento rok v Americe, v prvním čtvrtletí 2011 také ve zbytku světa.

Google chce údajně zvolit otevřený model „čtěte všude“, to může znamenat, že jednou zakoupenou knihu si užijete na všech připojených zařízeních s vaším účtem. Pak je budete moci číst v prohlížeči, v telefonech i tabletech. Trochu to přípomíná „Kup jednou, čti všude“ od Amazonu. Snad ale nebude Google diskriminovat majitele čteček s e-inkem a knihy budou dostupné i v dalších formátech (Mobi, ePub, PDF…).

Google Books

Firma už má s knihami co dočinění. Na adrese books.google.com se nachází vyhledávač knih, který indexuje kompletní obsahy světových děl, ukazuje jejich ústřížky, případně celé knihy, pokud už jsou svobodné. Zároveň odkazuje na velké knižní domy, kde si tituly můžete rovnou objednat. K nim by se mohly časem přidat i Editions.

Zdroj: Wall Street Journal

Ohodnoťte tento článek!