Google+: Editor fotek umí dodatečně zrušit aplikované úpravy a filtry

0

Google+ svůj nedestruktivní editor fotek posunul zase o úroveň výš. Pokud se vám některá z automatických úprav Googlu (případně vaše vlastní editace) přestala líbit, mohli jste se vždy vrátit k originální fotografii a ladění začít od píky. John Nack z Googlu včera ohlásil důležitou novinku. Editor dostal historii úprav.

Vrácení nebo úprava předchozích editací fotky na Googlu+
Vrácení nebo úprava předchozích editací fotky na Googlu+

Podobně jako ve Photoshopu nebo jiných pokročilých grafických softwarech se můžete podívat, jaké úpravy a filtry byly na obrázek aplikovány. Ty pak můžete jednotlivě rušit, případně opětovně upravovat. Poprvé tak na obrázek dáte dramatický filtr, rámeček a ještě výsledek doostříte. Rámeček se vám ale pak přestane líbit, takže jej odstraníte, zatímco filtr i doostření zůstanou. A pak si rozmyslíte, že doostření je zbytečně moc agresivní, takže jej zmírníte.

Další novinkou jsou autogeniální efekty (auto awesome effects). Pokud máte zapnuté automatické úpravy, Google může některým fotkám přidávat ještě další pop filtry. Zatímco stávající automatika obrázky skutečně vylepšuje, co se expozice a barev týče (nebo se o to alespoň snaží), autogeniální efekty obraz zmrví trochu ve stylu Instagramu.

Není nám úplně jasné, jak to funguje. John Nack tvrdí, že tyto efekty budou aplikovány u krajinek nebo městských scenérií. Jediný, u koho jsem si těchto úprav všiml, je bývalý šéf Googlu+ Vic Gundotra. Jeho snímky (1, 2, 3) mají kvůli tomuto efektu nepřirozené barvy, kýčovité rámečky, HDR filtr a tilt-shift. Tak to fakt dík.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!