Google zrychlí služby. Evropu a USA spojí vlastním podmořským kabelem

0
Google Map Dunant

Google oznámil, že se finančně podílí na rozvoji třinácti podmořských kabelů, jen letos má za sebou pět investičních akcí, z toho dvě jsou jeho soukromé aktivity. Od ledna pracuje na lince Curie, která propojí USA a Chile. Dnes představil druhou vlastní podmořskou linku Dunant, kterou chce do druhé poloviny roku 2020 propojit USA a Evropu.

Po Marii Curie-Skłodowské vzdává hold Henrimu Dunantovi, zakladateli Červeného kříže. Oba kabely pojmenoval po laureátech Nobelových cen a v tomto systému (a ještě abecedně řazeném) chce pokračovat i do budoucna. Jednou se tak třeba dočkáme i Heyrovského nebo Seiferta.

Parametry linky Google neprozradil. Víme jen to, že spojí Severní Karolínu se západním pobřežím Francie. Zhruba 6100 km dlouhá linka vznikne ve spolupráci s firmou TE SubCom. Google je již v několika transatlantických kabelech zainteresovaný, ale jak sám uvádí, u vlastní linky si může vybrat nejvhodnější umístění a parametry pro co nejlepší propojení svých datacenter.

TIP: Microsoft a Facebook spojí Evropu a USA. Přenese 160 Tb/s

Nadále ale bude investovat i do kabelů v různých konsorciích. Jen letos oznámil nové linky Havfrue, HK-G a JGA-S. Na první spolupracuje mj. s Facebookem a propojí USA, Irsko a Dánsko.

Google zrychlí služby. Evropu a USA spojí vlastním podmořským kabelem
Ohodnoťte tento článek!
4.9 (97.14%) 7 hlasů