Google Fotky se proměnily na progresivní webovou aplikaci, ale bez režimu offline

Buď jak buď, je to první a důležitý krok vstříc budoucnosti.

1
Google Photos
Google Photos

Na své konferenci I/O 2018 Google řekl, jakým směrem se chce ubírat na webu. Své webové aplikace plánuje vylepšit tak, aby splňovaly definici progresivní webové aplikace (PWA). Jednu z nich můžeme už pár týdnů používat, a sice nový Gmail. Jednou z hlavních změn je to, že takové aplikace můžeme používat i bez připojení, byť tento režim nemusí být podporován.

Dobrá zpráva zní, že Google zaktualizoval další svou důležitou aplikaci. Špatná zpráva zní, že oproti Gmailu Fotky po přerodu na progresivní webovou aplikaci nepodporují práci bez připojení. Můžeme se jí časem dočkat, absence režimu přesto zamrzí. Nadále platí, že Fotky v podporovaných prohlížečích aspoň nainstalujete, takže se budou navenek projevovat jako nativní aplikace.

Google Fotky jsou nyní progresivní webovou aplikací
Google Fotky jsou nyní progresivní webovou aplikací

Např. tak běží ve vlastním okně. Jak si všiml @RubenOostinga, Fotky celkově neplatí za vzorovou PWA. Nevyzývá k instalaci, načítá se příliš pomalu nebo nespecifikuje barvu záhlaví okna. Pokud chcete, Fotky si vyzkoušejte na adrese www.google.com/photos. Oproti dřívější webové aplikaci se nezdá, že by Google přidal nějaké další funkce.

Google Fotky se proměnily na progresivní webovou aplikaci, ale bez režimu offline
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 6 hlasů

1 komentář