Google změní Gmail. Pošťák dostane nový vzhled i funkce

5
Google Gmail
Gmail

Někteří administrátoři spravující firemní účty G Suite obdrželi e-mail, ve kterém jich Google informoval o chystaných změnách v Gmailu, především webového. Toho pravděpodobně potká osud kalendáře a kontaktů, takže očekávejte material design plýtvající místem. Současný Gmail vypadá stejně od roku 2011.

Firma v e-mailu ale hovoří také o dalších novinkách. Přibydou chytré odpovědi, které jsou zatím dostupné jen na mobilech (ale stejně nejsou v češtině). Z Inboxu si Gmail vypůjčí tlačítko snooze pro odložení zprávy, která se vám připomene na nastavený čas.

V červnu 2018 pak pošťák dostane i nový offline režim. Google pravděpodobně přepíše Gmail do podoby progresivní webové aplikace. Takové už podporuje Firefox nebo mobilní Chrome. Ten desktopový je podporuje v čerstvých vývojářských sestaveních.

Google změní Gmail. Pošťák dostane nový vzhled i funkce
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (89.09%) 11 hlasů

5 KOMENTÁŘE

  1. Pokud tam nepřidají REKLAMY!!! jako Microsoft do webového Outlooku tak dělají vše dobře. Včera jsem to zjistil na jednom účtu z rodiny a totálně mě to znechutilo. Po přechodu z WP8.1 na Android jsem přirozeně přešel zase zpět na Gmail a spol a jsem fakt rád, Outlook měl dost problémů poslední dobou, třeba filtry mi nefungovaly a teď přidají reklamy…. Takhle ne Microsofte.

  2. Material design? Tím je myšlen ten odporný všesplývající design, ve kterém se nedá pořádně orientovat a nic najít? Nicméně je mi to jedno. Ve webovém rozhraní mailu jsem nebyl už léta a tak to i zůstane.