Google Hangouts už jsou výchozím chatem pro nové uživatele Gmailu

0

Kdo si nově zaregistruje novou schránku v Gmailu, výchozím IM komunikátorem už není Google Chat/Talk, ale nový systém Hangouts. Na starý se lze stále ještě přepnout, ale zřejmě je jen otázkou času, než jej Google pohřbí. Hangouts přináší unifikovanou službu napříč různými platformami. Funguje na webu, coby doplněk pro prohlížeč Chrome a také na Androidu a iOS.

Hangouts už jsou výchozím chatem pro nové uživatele Gmailu
Hangouts už jsou výchozím chatem pro nové uživatele Gmailu

I přes spoustu užitečných věcí, které s sebou nový chat přináší, má bohužel i několik nevýhod. Jednak jsou to stále ne moc přehledné mobilní aplikace a jednak se síť uzavřela. Zatímco starý Google Chat/Talk stavěl na protokolu XMPP a dokázal se spojit s jinými sítěmi (Jabber, Jabbim…), v novém prostředí můžete komunikovat jen s lidmi, kteří rovněž mají Hangouts.

 

Odstavení XMPP přinese ještě jednu nevýhodu– vždy budete potřebovat oficiální aplikaci. Starý chat fungovat v libovolném klientu (Pidgin, Miranda, Imo.im atd.), ale Hangouts bude muset někdo reverzním inženýrstvím otevřít, protože Google zatím žádné vstřícné kroky neučinil. Také to znamená, že Hangouts nefungují v prostředí Windows Phone, BlackBerry apod.

Ohodnoťte tento článek!