Google Inbox bude ještě chytřejší a navrhne vám odpovědi na e-maily

0

Google před rokem oficiálně představil svou revoluci v mailech jménem Inbox. Od té doby se otevřel široké veřejnosti a taky přišel s novými funkcemi. Povětšinou šlo ale jen o drobnější vychytávky umělé inteligence, která se snaží automaticky organizovat vaši elektronickou poštu a nezatěžovat vás zbytečnými sděleními jako je třeba upozornění z Endomonda.

Google Inbox a chytré odpovědi

Dnes však Google oznámil první velkou novinku, která se v Inboxu objeví už příští týden. Novodobá mailová schránka už příští týden bude schopna navrhnout rychlé odpovědi na vybrané maily, jež budou spadat do kategorie “Odpověz jednou větou”.

 

Google pro to vyvinul dvě neuronové sítě, které příchozí mail podrobí analýze a navrhnou nejlepší možnou odpověď, která zapadá do vašeho stylu psaní. A když umělá inteligence vyhodnotí, že si odesílatel zaslouží více než jednu větu, navrhne alespoň ideální začátek. Umělá inteligence se bude zlepšovat podle toho, jak často ji budete používat a Google tohle učení připodobňuje ke svým spamovým filtrům.

Jako tradičně ale bude tato novinka v první fázi fungovat jen s angličtinou a asi je marné se ptát, kdy se dostane i na naši mateřštinu. Jestli ale často řešíte maily v angličtině, můžete už příští týden stahovat a testovat aktualizovanou verzi Inboxu, která bude dostupná jak pro Android, tak pro jablečné iOS.

Zdroj: Google
Ohodnoťte tento článek!