Google I/O 2011: Chrome udává tempo, teď je na řadě Chrome OS

0

První keynote konferenci Google I/O se týkala mobilních zařízení a domácností, které Google ovládá Androidem. Včera se diskutovalo o Chrome a Chrome OS, které mají změnit svět počítačů.

Chrome

Prohlížeč, který za dva roky způsobil asi největší rozruch. Google nasadil rychlé tempo vývoje, přitom prohlížeč uchopil jinak než ostatní. Z počátku byl hloupý, měl pouze základní funkce, ale byl pekelně rychlý (práce s aplikací a hlavně zpracování JavaScriptu). S každou další verzí šla rychlost ještě nahoru, přibývaly funkce i podporované technologie. A je to Google, který odstartoval velký boom okolo HTML5, zkázy Flashe apod. Ostatní se chytili až později.

Google I/O

Chrome vsadilo na rychlý vývoj a proto už máme 11 majoritní verzí, tedy nejvyšší číslo ze všech velkých prohlížečů (ok, Opera je 11., ale Chrome 12 klepe na dveře). PodleStatcounteru už Chromu patří přes 18 % trhu a rychle stíhá klesající IE a stagnující Firefox. Sundar Pichai, senior viceprezident Chrome potvrdil, že zatímco loni v tuto dobu aktivně používalo prohlížeč Googlu 70 milionů lidí, dnes už je to 160 milionů.

Pokračování na Cnews.

Ohodnoťte tento článek!