Google I/O 2013 odstartuje v polovině května. Jaké nás čekají novinky?

0

I/O je největší vývojářskou konferencí, která se týká Googlu. Pořádá se už od roku 2008 a poslední dva ročníky se staly událostí, na které Google představuje své hlavní produktové novinky. Loni to byl například hudební cloud Music a Chromebooky, letos nové hračky řady Nexus a chytré brýle. Obvykle jsou také představeny další verze Androidu a zásadní novinky v prohlížeči Chrome.

Google I/O 2013

Dříve se akce konala v květnu, pouze letos netradičně až na konci června. Ročník 2013 ale vrátí průběh do starých kolejí. I/O bude probíhat od 15. do 17. května. Opět se uskuteční v Moscone Center West v San Francisku, registrace startují v únoru.

Nás samozřejmě nejvíce zajímá, čím Google příští rok překvapí. Za půl roku bychom se mohli dočkat nového Androidu 5.0 Key Lime Pie. Pravděpodobně se ukáže nástupce tabletu Nexus 7 a i toho divného kulatého přehrávače Nexus Q, který se přestal po třech měsích prodávat. Pomalu umřela i značka Google TV, takže možná dojde k nějakému znovuuvedení.

V květnu už by se měly prodávat i chytré brýle Glass, Google slibuje dostupnost (za šílenou cenu 1500 USD) v prvních měsících roku. Letos nás firma pouze lákala, příští rok bude podle všecho více zaměřen na praktickou stránku brýlí a vývoj aplikací. A samozřejmě doufáme v rozšíření obchodu Play Store. Zatím můžeme nakupovat jen aplikace, v zahraničí už Google nabízí i knihy, časopisy, hudbu, filmy i TV pořady.

 

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!