Google je chytřejší, vyhledává data Eurostatu a Světové banky

0

Google začal loni v Americe zpracovávat veřejná statistická data, nově zpřístupnil také údaje Eurostatu a Světové banky. Přímo ve vyhledávači se můžete setkat z vizualizacemi výsledků, podobně jako třeba předpovědí počasí, kalkulačkou nebo převodníkem měn. Tyto informace je možné hledat v 34 jazycích včetně češtiny.

Zatím je bohužel problém najít ta správná hesla, během testování jsem odhalil počet obyvatel, státní dluh, minimální mzdu, a HDP, i když evropský statistický úřad disponuje daty o nezaměstnanosti, dostupnosti širokopásmového připojení, inflaci apod.

Google

Možná se nové výrazy objeví později, zatím je možné Eurostat prohledávat na zvláštní stránce google.com/publicdata, bohužel jen v angličtině. Ale vizualizace dat je v tomto případě na vysoké úrovni – přehledné grafy, možnost porovnat jednotlivé země i s průměrem EU.

Mrkněte třeba na dostupnost širokopásmového připojení pro Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko.

Zdroj: Google Policy Europe

Google je chytřejší, vyhledává data Eurostatu a Světové banky

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte

1 komentář

  1. Bojím se, že ono ladění standardů “aby nedocházelo k podobným problémům jako dnes”, bude právě příčinou těchto problémů. Než to odladí, vznikne tolik webů užívajících tyto formáty v různých implementacích/verzích (nevím jak to mám nazvat), že ve finále na tom budeme stejně jako před několika lety. Co prohlížeč, to jiné zobrazení, a tak dále.