Google končí s funkcí Music Search pro vyhledávání hudby

0

Google ukončil dočasně svou službu Music Search, která byla zahájena s velkou slávou v říjnu 2009. Společnost však naznačuje, že nedojde zcela k jejímu zániku.

Mluvčí Google řekl: „Funkce pro vyhledávání hudby, která byla představena v roce 2009, v současné době není k dispozici, dokud neuděláme některá vylepšení uživatelského prostředí.“
Google Music Search
Služba Google Music Search fungovala i v České republice. Sloužila k upřednostnění skladeb, alb a interpretů, které byly zobrazeny nad výsledky vyhledávání Google. Funkce usnadnila uživatelům hledání hudby a umožnila jim najít alba k zakoupení v obchodech. Stačilo pouze zadat jméno písničky nebo interpreta a ihned se zobrazil obrázek alba, na kterém se song nachází, s odkazy na obchody.

Google Music Search spolupracoval s několika hudebními webovými stránkami, z nichž mnoho je již nefunkčních. Google totiž není partnerem s vůdčími firmami v digitálním prodeji Apple iTunes nebo Amazon. Firma se původně rozhodla službu založit, aby pomohla hudebnímu průmyslu.

Jenže letos se očekává, že Google spustí vlastní hudební obchod. Chytřejší možná budeme po letní vývojářské konferenci Google I/O, kde by mohla být novinka představena. A s tím i nový Music Search.

Zdroj: SearchEngineLand

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Mohla by to být zajímavá věc, ale jen pokud bude volitelná nikoli povinná. Myslím taky že nejsem sám komu se nezamlouvá myšlenka že někdo kdesi v dáli bude analyzovat jak jsem hrál a taky savy jsou lepší uložené doma než někde „v luftu“. Takže pokud to bude jen na volbě hráče bude to dobrá věc, ale pokud to bude určené „natvrdo“ tak jednoznačně zápor.