Google na nových Kontaktech pracuje tři roky. Starou verzi vypne za pár měsíců

Malá připomínka týkající se životního cyklu starší verze aplikace Kontakty od Googlu.

2
Google Kontakty
Google Kontakty

Gmail se po sedmi letech dočkal nové verze, která byla k dispozici od konce dubna. Za zhruba půl roku ale výrobce předchozí verzi definitivně vypnul. Mnohem pomalejší vývoj vykazuje webový adresář, který je k poštovní službě přidružený. Aplikace Kontakty v nové podobě, jež respektovala zásady první verze designového stylu Material, byla spuštěna již v roce 2015.

Ne, že by se od té doby nevyvíjela, právě naopak. Kontakty respektují aktuální podobu designu Material a získaly několik nových funkcí. Přesto je dodnes k dispozici také stará verze Kontaktů, která už dnes dle mého názoru působí na pohled (až směšně) zastarale. Google konečně oznámil, že právě tato stará verze nebude k dispozici, a to od 12. února 2019.

Starší verzi dost možná nabízel kvůli chybějící funkcionalitě – nové Kontakty donedávna nepodporovaly delegování, zatímco ty staré ano. To se před pár dny změnilo, nic tedy nebrání v tom, aby byla stará verze Kontaktů nadobro nahrazena novější. Pokud ale chcete, až do zmíněného data můžete starší Kontakty ještě používat (contacts.google.com).

Google na nových Kontaktech pracuje tři roky. Starou verzi vypne za pár měsíců
Ohodnoťte tento článek!
2.9 (58.57%) 14 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Pamatuji, že jsem starou verzi kontaktů nutně potřeboval pro přenos kontaktů ze staršího neandroidního telefonu na nový androidní. A právě ta stará verze uměla něco, co k tomu bylo bezpodmínečně potřeba, nevím už co to bylo, ale možná import z hromadného vcf. Nové kontatky neuměli možná vůbec žádný import kromě ručního zadávání. Jestli to už umí, tak to můžou přehodit.

  2. Nova verzia este stale nevie exportovat kontakty a import zatial tiez nefunguje korektne, aj led ho uz zapli. Vymienaju sa mena s priezviskami, nazvami firiem a podobne, aj ked sa importuju priamo google kontakty