Google koupil startup Flutter, který umí ovládat počítač podobně jako Kinect

0

Pod křídly Googlu skončila další menší firmička. Internetová jednička aktuálně pohltila startup Flutter, jenž vyvíjí stejnojmennou aplikaci pro bezdotykové ovládání počítače s Windows nebo OS X. Malý prográmek na pozadí aktivuje webkameru, která snímá pohyb ruky podobně jako Kinect.

Ovládání ale není tak přesné, protože webkameru pochopitelně nedoplňuje hloubkový senzor, a tak se Flutter soustředí jen na tři nejprimitivnější gesta. Aplikace dokáže ovládat jen různé přehrávače – WMP, iTunes, Spotify, VLC a pomocí pluginu pro Chrome i některé webové jako YouTube či Grooveshark. Roztaženou dlaní přehrávání zastavíte/spustíte, palcem doleva spustíte předchozí a palcem doprava následující video či zvuk.

S trochou cviku to funguje spolehlivě a ovládání je užitečné, pokud se nechcete natahovat ke klávesnici nebo myši. Nevýhodou je, že kamera bude pořád v pohotovosti, což na notebooku spolehlivě zatíží akumulátor. A také gest by mohlo být více. Minimálně změnu hlasitosti mohli tvůrci vyřešit například palcem nahoru a dolů.

 

Google neřekl, za kolik Flutter koupil. Tvůrci ale ujišťují, že aplikace bude nadále funkční a přijdou i další aktualizace. Aplikaci by Google mohl začlenit do Chrome OS či Androidu, uplatnění by našla i v obýváku, pokud bude firma i nadále podporovat přehrávače Google TV. Přesné plány však bohužel neznáme.

Zdroj: Flutter via TNW

Google koupil startup Flutter, který umí ovládat počítač podobně jako Kinect

Ohodnoťte tento článek!