Google Latitude s funkcí check-in: ukažte světu, kde se nacházíte

0

Loni se geolokačním službám dařilo jako nikdy předtím. Známé Foursquare nebo Yelp se dočkaly rostoucí konkurence jménem Gowalla. Funkci Places objevil také Facebook a Twitter. Google už geolokační službu také nabízí – dva roky starý Latitude sleduje aktuální pozici přihlášeného uživatele a vykresluje jeho ikonu na mapě.

V Google Maps 5.1 pro Android (iOS se dočká později) se dnes objevila možnost „check-in“, tedy dobrovolné přihlášení se k určitému místu. (Jste v kině a chcete o tom světu říct? Vytáhněte mobil a „začekujte se“.) Takhle to funguje ve 4sq a také v Gowalle. Pojetí Googlu je ale bližší Facebooku.

Zatím se jedná o čistě informativní funkci, žádné sbírání odznáčků, starostování apod. Místo toho se může 10 milionů uživatelů Latitude „čekovat“ třeba v Google Places (restaurace, hotely…).

V Google Maps si můžete nastavit automatické check-iny (na známém a povoleném místě už nebudete muset telefon vytahovat z kapsy) a také check-out (odhlášení, na místě už nejste, takže to nemate přátele).

Funkce je propojena s ekosystémem Googlu, takže hned můžete přidat komentář ve službě Buzz. Jenže více lidí by asi očekávalo propojení s Foursquare, Gowallou nebo Facebookem, či hlášení polohy krátkým tweetem. A z mobilu navíc nevytvoříte vlastní místo.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!