Google slibuje ještě lepší 3D mapy. Takhle vymodeloval Sydney

5

3D mapy v aplikacích Google Maps a Google Earth najdeme i v největších českých městech. Jednou by možná mohla vypadat ještě lépe. Firma se na svém blogu pochlubila, že konečně nafotila australské Sydney a ověřila na něm zlepšený modelovací proces, který z leteckých snímků nafocených z různých úhlů dokáže rekonstruovat plastický povrch.

Výsledkem by měly být přesnější hrany a větší detaily, což si můžete ověřit na slavné Opeře v Sydney a okolí. Při větším oddálení budova vypadá opravdu dobře, působivá je také nedaleká Bondi Beach nebo Harbour Bridge, u něhož na sebe přesně navazují jednotlivé ocelové části mostu.

Při největším zoomu už samozřejmě nedokonalosti vyniknou. Hrany nejsou dokonale hladké, textury jsou rozostřené. Pořád jsou to holt jen fotografie pořízené z kilometrové výšky. Modelovací algoritmy si navíc pořád nevědí rady se stromy, takže ulice měst pokrývají přerostlé brokolice.

Google slibuje, že nově pokrytá místa již bude modelovat pomocí technologie použité v Sydney. Novou technologii pro tvorbu 3D map loni nasadil i Seznam a rozdíly byly obrovské.

Google slibuje ještě lepší 3D mapy. Takhle vymodeloval Sydney
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 5 hlasů

5 KOMENTÁŘE

  1. K čemu mi to je, když mi to s prací nepomůže, jsem nějaký frustrovaný, ZBYTEK SMAZÁN REDAKCÍ.

    EDIT: Ještě jednou tady budeš psát takové věci, tak dostaneš trvalý ban. Pokus jsi frustrovaný, navštiv lékaře, ale nepíš taky podivné výhrůžky. *Lukáš