Google loví Pokémony, CZC chystá dopravu pomocí dronů [Apríl 2014]

0

1. Chyťte je všechny: Spusťte nejnovější Google Mapy pro Android nebo iOS, klikněte na vyhledávač a tam zmáčkněte Press Start. Tím odstartuje lov Pokémonů, slavných japonských příšerek z televize i videoher. Na mapě světa najdete celkem 150 různých postaviček. Boží!

2. Balíček dronem až na balkón: Zapomeňte na Amazon. Expresní dopravu bezpilotním letounem už brzy spustí i CZC.cz. Odeslání bude stát jen 139 Kč a balíček přijde do dvou hodin od objednání. Podmínkou je, abyste bydleli v Praze a zásilka neměla více než 200 gramů. Nad metropolí bude létat až 20 dronů.

3. Už nikdy upatlaný displej: Japonští technici Googlu vymýšleli, jak ovládat dotykový displej, aniž byste jej upatlali. Rukavice a stylusy vyloučili, místo toho uvedli robotickou ruku, kterou můžete řídit pomocí joysticku, případně programovat pomocí klávesnice. A díky nástavcům vás může také poškrábat na zádech.

4. Seznam mění psa: Ne za kočku, ale jinou rasu. Místo Jack Russel teriéra Krastyho bude novým maskotem české internetové jedničky čivava Gábinka.

5. Emoce vydají na tisíc slov: Počínaje dneškem, Chrome pro Android a iOS dostanou funkci přímého překladu textu do Emoji, speciálních značek a smajlíků pocházejících jak jinak než z Japonska. I článek o stavu české ekonomiky bude díky tomu vypadat mnohem lépe.

6. Hoffsome: Davida Hasselhoffa určitě znáte. Byl to ten bourák s trvalou, co řídil Kitta v seriálu Night Rider a šéfoval holkám z Playboye v Pobřežní hlídce. Dnes už jeho sláva pohasla, takže se musí sám vnucovat. Třeba tam, že vám skočí do fotky jako tzv. photobomb. Na G+ je ho plno, stačí hledat hashtag #hoffsome.

7. Nokia 3310 se vrací do hry: E-shop LevnéSmartphony.cz dnes začal znovu prodávat některé legendární telefony. Je libo Nokii 3310, Siemens C35 či první mobil vůbec – Motorolu DynaTac? Nebo rozbijte prasátko a kupte si Nokii 9210 Communicator za 99 999 Kč.

8. Balík na pekáč: Po Balíku na poštu a Balíku do ruky chystá Česká pošta nový moderní způsob přepravy – eHolub. Za jediný den přenese až 250 MB dat až do vzdálenosti 750 km.

9. Nokia 3310 PureView: Slavná třicet tři desítka oslavuje už 14. narozeniny. Neměla barevný displej, LTE, vícejádrový procesor ani foťák. Nadstandardní funkcí byly jen hry a editor melodií. Ale foťáku a lepšího displeje se nakonec přece jen dočká. Finové chystají reedici, která odstraní blok tlačítek na úkor větší obrazovky. Na zádech najdeme 41Mpx foťák s optikou Zeiss a xenonovým bleskem. To celé běží na Windows Phonu.

10. Chytrá rukavice: Samsung chystá speciální rukavice, které nahradí mobil, tablet i veškerou ostatní spotřební elektroniku. Na dlani je 3″ ohebný emo-LED displej, v jednom prstu mikrofon, v dalších repro, anténa a 16Mpx foťák. Pod displejem najdeme i Full HD projektor. Dodávat se budou v podobě běžných rukavic, dámských společenských a také pro fitness.

11. FUP i na hovory: O2 už nebude limitovat jen data, ale také telefonní služby. Čím více platíte, tím méně hovorů od manželky nebo šéfa se k vám dostane. To zní fér.

12. Opera pro kočky: I kočky potřebují svůj prohlížeč.

13. Prožít filmy i hry jako ve skutečnosti: The Pirate Bay se mění na The Virtual Bay. Filmy a hry už nebudeme jen pasivně sledovat na 2D monitoru, ale dostaneme se přímo do nich. Stačí k tomu pouze speciální mozkový implantát, který vymyslel tým ruských, izraelských a japonských vědců.

14. Pirátské noviny bude sponzorovat protipirátská unie: A také OSA, BSA, Intergram Microsoft nebo Zdeněk Svěrák. Pomohou i granty z českého fondu kinematografie.

15. Doména .Česko je na cestě: ICANN schválil ryze českou gTLD včetně diakritiky.

16. Reddit ovládaný hlavou: Kýváním hlavy se můžete navigovat na stránce nebo zavírat příspěvky. Otevřenou pusou otevřete odkaz. A kočka spustí Cat mode. Přivítejte Headdit.

17. Apple kupuje iFixit: Stejně ti kluci pořád rozebírali jen iPhony a iPady, tak je Apple koupil. A slibuje, že jeho počítače a další zařízení budou lépe upgradovatelná!

18. HTC Gluuv: Na high-tech rukavici vsadil i tchajwanský výrobce HTC. Má vlastní 87,2Mpx foťák a obsahuje dokovací stanici pro HTC One M8.

19. Energie sbalená na cesty: Sony chystá tyčinky, čokolády a cereálie, které naplní energii nejen vás, ale také váš mobil. Chemické reakce uvnitř sladkostí vytváří elektrickou energii, stačí jen zapojit kabel.

20. Comic Sans jede: Organizace, která světu dala web, prohlížeč a jazyky/protokoly s nimi spojené přepla web do moderního fontu. Podívejte se.

21. Holuwi-fi: S holuby neexperimentuje jen Česká pošta, ale také britská pobočka Samsungu. V Londýně budou létat holubi s připnutými mikroroutery, jenž budou obyvatelům vysílat bezplatný internet.

22. Každý s vlastní klímou: Virgin America a společnost Nest, kterou právě kupuje Google, společně navrhly osobní klimatizaci Total Temperature Control, kterou letecká společnost umístí do svých strojů.

23. Fotky za vyžádání: S drony koketuje také Kodak. Do vzduchu vyšle letku mikrotiskáren s čtečkami karet. Na přivolání přiletí až k vám na dvorek a nabídnou své služby. Takové vzdušné fototaxi.

24. Swipe na počítačové klávesnici: Na mobilech a tabletech jsme se naučili psát pomocí gest. SwiftKey má jednu z nejlepších softwarových klávesnic vůbec. A teď chce zpříjemnit psaní i na notebooku a desktopu.

Článek je průběžně aktualizován…

Ohodnoťte tento článek!