Google+ má již 2 mld. registrovaných účtů. Aktivních uživatelů by mohlo být 550 mil.

0

Je to přibližně rok, co Google+ pokořil miliardovou hranici v počtu zaregistrovaných uživatelů. Přesné statistiky počítá Greg Miernicki, který každý den prochází sitemap Googlu, odkud zjistí, kolik firma vede běžných účtů a kolik jich má také sociální profil.

Google+ má 2 miliardy zaregistrovaných účtů
Google+ má 2 miliardy zaregistrovaných účtů

Pokud jsou Miernickeho výpočty správné, Google+ tuto neděli získal už dvoumiliardtého uživatele. Lidí, kteří mají účet u Googlu, ale jsou bez G+, je 34,7 milionu. První číslo se meziročně zvýšilo téměř dvojnásobně, ale počet lidí bez G+ klesl z 39,9 milionu.

Musíme však mít na paměti, že Miernicki uvádí pouze zaregistrované účty. Toto číslo neříká nic o aktivitě uživatelů. Poslední oficiální statistikou přímo od Googlu je, že síť má 540 milionu aktivních uživatelů, kteří se k prvkům G+ dostanou alespoň jednou za měsíc. Z toho 300 milionů skutečně používá sociální síť, zobrazuje se jim tedy stream. K tomu každý týden nahrají 1,5 miliardy fotek.

To jsou rok stará čísla, která Google prezentoval k příležitosti oznámení novinek týkajících se fotogalerie a Hangouts. Od té doby statistiky neaktualizoval. Jestliže ale před rokem měl Google + 1,1 miliardy účtů a 300 milionů aktivních uživatelů, teď by s 2 miliardami mohl mít 545 milionů aktivních uživatelů. Je však podezřelé, že by se firma nepochlubila pokořením půlmiliardové mety.

Zdroj: Greg Miernicki via Pavel Ungr

Ohodnoťte tento článek!