Google+ má nového šéfa. Služba se možná rozpadne na tři části: síť, fotky a Hangouts

0

Google+ loni opustil jeho zakladatel Vic Gundotra a na vývoj nad sítí místo něj dohlížel jeho dřívější podřízený David Besbris. Ale i ten nakonec svou pozici opouští a jeho místo zastupuje Bradley Horowitz. V letech 2008 až 2011 byl viceprezidentem spotřebitelských aplikací (Gmail, Docs, Talk, Picasa a Blogger), poté se stal viceprezidentem G+. Nově tak má ještě jeden závazek a bude přímo šéfovat vývojářům.

Sundar Pichai před týdnem řekl v rozhovoru pro Forbes, že Google+ by se brzy mohl rozdělit na tři samostatné produkty. Sociální síť, fotografie a Hangouts. Pro Google by to nebylo nic nového, fotky (Picasa) stály zvlášť už dříve a komunikační služba Talk (předchůdce Hangouts) také.

Oddělení možná uživatelé ani nepoznají. Všechny tři části spolu mohou i nadále spolupracovat podobně jako Google+ a YouTube. Navíc na Androidu už jde o samostatné aplikace, takže stačí, aby mohli lidé používat fotosíť, aniž by přitom museli vědět o existenci hlavní sítě (G+). Dnes má Pichai na MWC keynote, kde možná prozradí více.

Bradley Horowitz možné oddělení fotek od Google+ také naznačil. Píše o své nadšení z toho, že povede Google Fotky a Stream a že tato změna může přinést vylepšení obou služeb.

Zdroj: Cnet

Ohodnoťte tento článek!