Google+ má nový mobilní web v Material Designu. Nefunguje ale všude

0

Google dnes uvedl novou verzi mobilního webu pro sociální síť Google+. Je navržen v Material Designu, do kterého firma převlékla Android 5.0, nové mobilní aplikace, ale také webové verze Inboxu či Google Drivu. Mobilní web G+ svou grafikou připomíná aplikaci pro Android nebo iOS, funguje překvapivě rychle a navíc má i vysouvací „hamburger menu“, kterého se aplikace před časem zbavily.

Nevýhodou ovšem je, že nový mobilní web funguje pouze v Androidu a iOS. Na iOS to dává smysl, ne každý chce instalovat aplikaci, jenže na Androidu je standardně a uživatel se jí stejně nezbaví. Hlavně je škoda, že modernější a rychlejší prostředí není dostupné z jiných platforem, typicky Windows Phone nebo Firefox OS.

Uživatelé se musí spokojit se starým webem. Není zrovna ukázkově rychlý, navíc při otevření menu či notifikační lišty dojde k přesměrování na novou stránku. Na Androidu nebo iOS se pouze vysune panel, ale stream na pozadí zůstane. Google opět potvrdil, že jej svět mimo dvě největší mobilní platformy vůbec nezajímá.

Stream na Androidu Stream na WP
Stream na Androidu a WP

Menu na Androidu Menu na WP
Menu na Androidu a WP

Notifikační centrum na Androidu Notifikační centrum na WP
Notifikační centrum na Androidu a WP

Editor příspěvku na Androidu Editor příspěvku na WP
Editor příspěvku na Androidu a WP

Ohodnoťte tento článek!