Google Maps 5.7 pro Android umí navigovat offline a v MHD

0

Google včera aktualizoval mobilní mapovou aplikaci o několik zájímavých funkcí. Tou hlavní je navigování v MHD. Pokud jste v cizím městě, může vás aplikace poslat do správného vozu veřené dopravy, před správnou zastávkou říct, že už máte přestoupit na jiný spoj apod.

Tato navigace funguje ve více než 400 městech na světě včetně šesti českých (Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Pardubice) a celostátních spojů Student Agency. Někteří uživatelé v Ostravě (@white_kate a @karelkilian) si ale dnes ráno na Twitteru stěžovali, že navigace nefunguje.

Další novinkou je přehlednější našeptávač, který výsledkům přiřadí informační ikony. Jedna ikona přibyla i vedle trasy pro pěší a automobily, pomocí ní se můžete jedním klepnutím na místo přímo navigovat.

Google Operating System dále zmiňuje, že v Laboratoři přibyla funkce pro ruční stahování podkladů pro offline navigaci. Stačí vybrat bod a stáhne se okolí v okruhu přibližně 16 kilometrů.

Google Maps 5.7 můžete stahovat v Android Marketu.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Design je to moc pěkný, ale zatím nekompatibilní s ExtendTube, který černý vzhled zajistí také, navíc umí loopback, download, autobuffer bez okamžitého spuštění, automatické načítání v HD, krokování, undsoweiter 🙂

  2. Moc se mi líbí, konečně přišli na to, že černá při sledování ruší méně. (Respektive vyslyšeli volání po EarthHour, kdy měli tlačítko na ztmavení celého pozadí.) Ještě vychytat pár mušek a bude to skvělé.