Google Maps budou radit, kde zaparkovat. Časem snad půjde přímo plánovat v navigaci

Cesta je jedna věc, co je ale jejím cílem? Pokud jedete autem, pak lze bezpečně říct, že je cílem parkovací místo.

1
Google Maps
Google Maps

Souboj o nejlepší navigační aplikaci pokračuje. Ty od Googlu ve verzi pro Android se brzy naučí další užitečnou věc, a sice vám budou lépe radit s tím, kde zaparkovat. Google Maps 9.51.0 beta rozebrali na webu Android Police. U lokací, kde lze parkovat, je nově indikováno, zda je parkování placené či zdarma.

Cena uváděna není, ačkoli nelze vyloučit, že se ceny v detailech objevovat budou. Google Maps dále o možnostech parkování v místě informují před zahájením navigace. Pakliže přímo v místě parkovat nelze, můžete si tak naplánovat parkování jinde v okolí. Jedná se o drobnosti, ale užitečné. Cody Toombs z Android Police pouze kritizuje, že v dřívější verzi bylo před zahájením navigace díky indikátoru možné odhalit, jak obtížně se v daném místě parkuje.

Z rozboru instalačního souboru vyplývá, že by se časem v Google Maps mohla objevit funkce pro automatické naplánování navigace nikoli přímo do cílové destinace, nýbrž na parkovací místo poblíž. (Protože těch 200 metrů dojdete a nebudete chtít za každou cenu nechávat vozidlo před vchodem.)

Lze zaparkovat tam, kam jedete?
Lze zaparkovat tam, kam jedete? (Foto: Android Police)

Mapy od Googlu by se dále měly naučit zobrazovat odhadovaný čas řízení na základě historicích dat. Délka cesty ostatně není prvek, jenž sám o sobě spolehlivě řekne, jak dlouho pojedete.

Parkování je v Google Maps funkce nové. V lednu se informace o možnostech parkování začaly zobrazovat, ale jen ve vybraných městech v USA. Dříve či později bude ale tato funkce využitelná globálně a o její užitečnosti nemám pochybnosti.

Google Maps budou radit, kde zaparkovat. Časem snad půjde přímo plánovat v navigaci

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Zda jsou někde parkovací místa, se dá zjistit ze satelitních snímků.

    Zda jsou volná teď nebo zda budou až tam uživatel dorazí, to nemůže vědět ani Google. Ve větších městech byl s parkováním problém už před deseti lety, natož dnes, a jak bude těch plechovek na kolečkách přibývat (jako že bude), tak to bude problém ještě palčivější.