Mapy na míru. Google zavádí funkce pro doporučování podniků

Několik nových funkcí v Google Maps slouží primárně k tomu, abyste snáze objevovali nové podniky nebo akce.

1
Maps získávají funkce pro objevování nových míst a akcí (foto: Google)
Maps získávají funkce pro objevování nových míst a akcí (foto: Google)

Google se zaměřil na specifický, ale klíčový aspekt Maps. Tím je objevování místních podniků. Při cestách do neznámých obcí se chcete někde najíst, dát si kávu apod. Sekce pro objevování podniků byla přepracována, takže pod kategoriemi odpovídajícími specifickým požadavkům (podniky s kvalitní kávou, levným jídlem, fastfoody atd.) najdete seznam doporučených podniků v dané lokalitě.

Ten doplňují ještě aktuální hity. Tyto seznamy jsou dynamičtější, mohou lépe odrážet měnící se kvalitu podniku a jeho okolí a Google do nich podniky zařazuje na základě pozitivních ohlasů místních expertů a expertek. Takové přehledy ale nejsou dostupné v každé lokalitě. S Maps pak můžete sledovat, kolik kaváren z deseti nejlepších vám ještě zbývá navštívit.

Výběr lokací na míru

Podobně Google vedle populárních a kvalitních podniků vybírá ještě místa, kde se zrovna něco děje. Pořádá někdo piknik, koncert, autorské čtení nebo třeba závod? Maps (zatím ale snad jen na Androidu) zobrazí popisky, fotografie a události roztřídí. Zde už obyčejné mapy mohou závidět, protože ke slovu přichází propracované algoritmy a rozsáhlý sběr dat. Tohle je 21. století,

Pakliže máte zapnutou historii navštívených míst, zobrazí se procentuálně vyjádřená pravděpodobnost, jak by se vám prohlížené bary nebo restaurace mohly líbit. Což vám teoreticky ušetří čas, jenž byste strávili procházením recenzí. V nastavení pak nově můžete vybrat své oblíbené drinky nebo jídla, což zpřesní návrhy občerstvovacích podniků.

Úplně nová sekce „Pro vás“ vám nabídne mix všeho možného, nové podniky, které by vás mohly zajímat nebo aktuálně dění, a to vše s ohledem na vaši polohu, resp. na místa, jež často navštěvujete. Až poblíž vašeho bydliště otevře nová kavárna, tak tady se to dozvíte. Nebo byste se to dozvěděli, jenže tahle sekce je zatím dostupná je v pár zemích a Česko ani Slovensko mezi nimi pochopitelně nenajdete.

Google Maps najdete ke stažení v katalozích Google Play a App Store. Novinky nemusí být dostupné hned pro všechny, dále uvidíme, jak budou fungovat v Česku.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tu informací, že to u nás není, prosím příště začátek. Pak bych ten zbytek nemusel číst.

    A to přechylování, to je fakt tragédie. To je nějaký midrák, nebo si tím nebo kompenzujete? Krom toho expert a expertka je stejný nesmysl jako podnik a podnička. Prostě některé termíny se běžně nepřechylují, včetně Vámi oblíbených uživatelů. Možná máte pocit, že je to vtipné, roztomilé a osobité. Taková drobná výstřednost, která Vás odlišuje. Tak to Vás musím vyvést z omylu. Je to hloupé a znepříjemňuje to čtení stejně jako překlepy nebo pravopisné chyby. A sice Vás to odlišuje, ale v negativním smyslu. Jako když někdo sišlá nebo nechutně smrdí. Taky si ho zapamatujte, ale asi ne tak, jak autor zamýšlel.