Google Maps prošly dietou, vypadají zase o chlup lépe

0

Google stále redesignuje všechny své weby (včera Překladač), mapová aplikace byla mezi prvními, která s novým kabátkem přišla. Přesto se dočkala dalších výraznější změn. Ty se však netýkají ovládacích prvků na stránce, ale přímo vektorové mapy. Grafika je prý zjednodušena a zpřehledněna.

Jak vidíte na obrázku níže, barvám přibyl jas, méně důležité silnice jsou více skryty, při stejném přiblížení jako dříve se ztratily názvy některých čtvrtí, ale zároveň neápadně přibyly názvy důležitých ulic. Zároveň je zdůrazněno jméno města.

Google Maps
Google Maps v roce 2009, 2010 a 2011, foto: Google

Google sám píše, že změny jsou tak jemné, že byste si jich asi ani nevšimli. Při porovnání s rokem 2009 jsou vidět velké rozdíly, ale když tyto změny přibývají plynule, těžko se hledají. Nebýt blogpostu Googlu, asi byste novou podobu vektorových map nezaregistrovali. Ale takhle na srovnávacím obrázku vypadá mapa lépe, že?

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Máte nějaké tipy, kde kupovat mobily levně, ale mít jistotu spolehlivého prodejce. Ono to na netu láká, ale většinou lidem dojdou poškozené / použité / žádné mobily…a to je pak otázkou, jestli se to vůbec vyplatí.

  Mít anglické menu, tak se s tím smířím, to mi nevadí.
  Jestli má někdo tipy, pište do komentářů, díky.

 2. Pokud bych vůbec chtěl o wp7 uvažovat- a za stávajícího stavu věcí to opravdu dělat nebudu- bez paměťovky, často jen s 8 gb paměti, jednojádro, bez multitaskingu, bez HDMI……. takže z výše uvedeného výběru by to byly pouze 2 mobily:
  1) samsung omnia 7 – 16gb-512 operační paměť a 4palec display a 1500 mah baterka
  2) LG optimus 7- 16gb- 576 operační paměť a 3,8 display a 1500 mah baterka
  Vše ostatní je pod moji rozlišovací schopnost…. :-))

 3. Tyto nové smartphony jsou fakt super – obecně. Samsung galaxy S2 je fakt třída. Jediné co mě odrazuje od nákupu jsou jeho nepraktické rozměry. To se nedá srovnávat s k750i :). Bohužel velikost je nutnost (prochazeni netu,atd)…skoda.