Google Maps se kompletně změní. Máme první obrázky

0

Alex Chitu z GOS se opět jako jeden z prvních dostal k chystané novince Googlu. Borci z Mountain View znovu redesignují mapy a vezmou to úplně od podlahy. Změní se vykreslení ulic: výrazné jsou už jen dálnice (oranžové), menší komunikace zůstanou bílé (na místo žlutých) a jsou tenčí. Barvy už navíc nejsou tolik kontrastní.

Google Maps se kompletně změní
Novinky na mapách (foto: GOS)

Odlišné jsou i nápisy, což jde dobře vidět na druhém obrázku. Jména měst a čtvrtí jsou výraznější a navíc velkými písmeny (verzálkami). Všimněte si města Seattle a části Downtown.

Google Maps se kompletně změní
Vyhledávač míst (foto: GOS)

Kompletně se změní ale také všechno okolo mapy. Ztratil se levý panel a zvláštní lišta s vyhledávačem. Větší důraz je kladen na samotnou mapu, která zabere celé okno. Všechny ostatní prvky leží formou malých okének na ní, zde je jasná inspirace chytrými kartami v Google Now.

Vyhledávač se smrsknul do jednoho malého řádku, pod ním je navigace k místu nebo recenze podniků ze Zaggatu. A samozřejmě reklama, která je výraznější než jindy. Druhý obrázek navíc prozrazuje filtrované vyhledávání míst podle nejlepších hodnocení nebo podle vašich kruhů z Googlu+.

 

Na mapě nejsou vidět ani tradiční ovládací prvky, jen v pravém dolním rohu zůstala tlačítka pro zvětšení/zmenšení mapy. Zřejmě dojde ke sjednocení vzhledu na mobilních platformách a desktopu. Ale možná jsou screenshoty jen špatně ořezané. Mimochodem: na prvním obrázku je také tlačítko pro návrat k předchozímu (tedy současnému vzhledu), ale je otázkou, jak dlouho jej Google udrží.

Firma zatím nic oficiálně neoznámila, ale nové mapy budou nejspíš představeny už příští týden na konferenci Google I/O.

Zdroj: Google Operating System

Ohodnoťte tento článek!