Google Maps umí navigovat i uvnitř muzeí nebo zoo

0

Loni na podzim Google uvedl šikovnou funkci, tzv. indoor navigaci. Na mapách nemusí být zakresleny pouze ulice, ale také plánky jednotlivých budov. Když pak na letišti, v obchodním době nebo jiné velké budově hledáte to správné místo, může jít díky mapám v Androidu najisto. Navigace funguje i v různých patrech.

Google Maps indoor

Google Maps uvnitř muzea

Včera se Google na svém blogu pochlubil, že má na mapách už přes 10 000 plánů budov. Pokrytí už rozšířil z USA a Japonska i do Británie a Švýcarska. Nově funguje navigace i ve 22 muzeích a zoologických zahradách, kompletní seznam míst najdete zde.

Google Maps indoor

Maximální detaily po přiblížení

Mapy přesto mají velké rezervy. Plánky jsou dostupné pouze na základních vektorových mapách v Androidu, nikoliv iOS nebo v prohlížeči. Nemůžete si dopředu jednoduše „naklikat“, kam při výletu všude zajít.

Druhým bodem je, že plánky nejsou příliš detailní. V budovách vás dostanou na jednotlivá oddělení, to ano. Ale kdybyste se chtěli v muzeu dostat až ke konkrétním exponátům, případně v zoo hledáte pandu, máte smůlu. S takovými detaily by mapy byly dokonalé.

 

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!