Google Mapy – hlasové vyhledávání a Hlášky

0

Včera byla vydána mobilní verze Google Maps 4.1 pro Windows Mobile a Symbian S60. Hlavní novinkou je hlasové vyhledávání, které má být jednodušší než datlování písmen na klávesnici. Ve spuštěném programu jen stačí stisknout zelené tlačítko pro hovor a objeví se okno s rozpoznáváním hlasu.

Google Maps 4.1 stáhnete zde

Nutno podotknout, že aplikace bude spolehlivě fungovat pouze v zahraničí, mezi podporovanými jazyky je zatím jen angličtina a tradiční „mandarínská“ čínština. Google Maps 4.1 se už před měsíce objevily i pro Android a BlackBerry.

Druhá novinka se týká desktopových map. Spousta uživatelů si prý stěžovala, že jim chybí vrstva s Hláškami (Buzz) a jejich geolokací na mapě v počítači, jako to znají z mobilních aplikací. Přátele mohou podobným způsobem vyhledávat ve službě Latitude, ale v tomto případě se na mapce zobrazuje pouze ikona uživatele v reálném čase.

Zdroj: Google Mobile Blog

Nově tedy můžete prohlížet Hlášky (text včetně fotografií) vašich známých s přesným umístěním. Podobný geotagging pro fotografie už existuje delší dobu. Pro úplnost jen dodám, že alternativní služba k Hláškám – Twitter – umí geolokaci také.

Zdroj: Google (1, 2)

Google Mapy – hlasové vyhledávání a Hlášky

Ohodnoťte tento článek!