Google začne v mapách označovat podniky vlastněné černochy

16

Spojenými státy stále hýbou demonstrace a heslo Black Lives Matter. Google nyní oznámil, že umožní označení podniků a obchodů jako Black-owned business. Tedy v překladu jako podniky vlastněné černochy či afroameričany.

Google je chce tímto podpořit. Zákazníci by pak takový obchod cíleně navštívili a dali mu přednost před jinými. Označení obchodu bude moci provést pouze jeho majitel, který musí mít u Googlu verifikovaný účet.

Jako ikonku Google zvolil černé nakloněné srdce v červeno-oranžovém kolečku. Uživatelům ve Spojených státech se pak v mapách objeví ve vyhledávání i v podnicích v okolí. Zde doplní již existující ikonku pro podniky vedené ženami (toto označení je v mapách již dva roky) či místa, jež jsou LGBTQ friendly.

Tip: Aplikace Bez Andreje vám řekne, jestli výrobek pochází od Babiše

Google běžně označuje podniky například pro jejich bezbariérovost, nicméně ač Česko dostává řadu funkcí v předstihu, ty výše zmíněné jsou přístupné (pravděpodobně) pouze ve Spojených státech.

Google Mapy Black podniky
Google Mapy a označování podniků

Sundar Pichai již dříve oznámil, že Google bude činit kroky v dlouhodobé podpoře černošské komunity. Na tyto a podobné účely hodlá Google utratit 175 až 300 milionů dolarů. V samotném Googlu nyní pracuje méně než 4 % černochů a méně než 1 % native/indiánů (původních obyvatel USA), což se má také podle Pichaie změnit.

zdroj: Google, 9to5google

Google začne v mapách označovat podniky vlastněné černochy
Ohodnoťte tento článek!
2.8 (55%) 12 hlasů

16 KOMENTÁŘE

 1. Luther King měl sen, tisíce černých bojovali za to aby rasová segregace zmizela. Nyní po letech chtějí černí opět to, co tu bylo na začátku minulého století a proti čemu jejich dědové a pradědové bojovali.

 2. Lol co na tohle říct?!
  Kdy si konečně všichni uvědomí, že chodíme po stejně zemi a dýcháme stejný vzduch.

  Spíše bych nutil podniky značit.
  Business own by stealing bastards
  Business own by money making ignoramus.
  …..

 3. U nas by mohli oznacovat podniky vlastnene cikany, nevim ale jaky logo, treba ruka natazena jako pri pohybu, kdyz ji davam do kapsy. Otazka je, jestli by to melo smysl z hlediska mnozstvi takovych obchodu.