V těchto 40 zemích včetně Česka vás Google Mapy upozorní na policejní radary

1

Mapy Googlu patří k těm nejlepším a jejich navigace s reálnými daty o hustotě dopravy taktéž. Google také již několik let vlastní společnost Waze, od které si vypůjčuje technologie do vlastních map. Za Waze kvůli tomu tehdy zaplatil necelou miliardu dolarů. Nejnověji do svých map přidá informace o tom, kde si máte dát pozor na policejní radary. Google tuhle funkci testoval zhruba půl roku v některých lokalitách a nyní ji spouští naostro.

Upozorňování na radary byste měli získat v nejnovější aktualizaci a bude fungovat ve více 40 zemích. Kromě těch, kde je to nelegální, takže třeba v Německu, Francii a Švýcarsku tahle funkce fungovat nebude. Ve Francii vám dokonce může policie prohledat mobil, jestli v něm nemáte „ilegální“ aplikaci, která vás na radary upozorňuje.

Funkce bude dostupná v těchto zemích: Austrálie, Brazílie, Spojené státy, Kanada, Spojené království, Indie, Mexiko, Rusko, Japonsko, Andora, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Česko, Estonsko, Finsko, Řecko, Maďarsko, Island, Izrael, Itálie, Jordánsko, Kuvajt, Litva, Lotyšsko, Malta, Maroko, Namibie, Nizozemí, Norsko, Omán, Polsko, Portugalsko, Katar, Rumunsko, Saudská Arábie, Srbsko, Slovensko, Jižní Afrika, Španělsko, Švédsko, Tunisko a Zimbabwe.

Google uvolní funkci pro aplikace pro Android i iOS, ale pouze uživatelé Androidu mohou nahlašovat nové fixní radary.

V těchto 40 zemích včetně Česka vás Google Mapy upozorní na policejní radary
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

1 komentář

  1. >Mapy Googlu patří k těm nejlepším…

    Tady vás zastavím, protože to je žvást. Na ČR jedině české Mapy. V té bledé slepé mapě od Googlu aby se prase vyznalo, ale hlavně že to ukazuje všechny možný irelevantní „body zájmu“, které mě absolutně nezajímají. Mapy.cz sice taky nejsou dokonalé, třeba v navigaci, ale stále se zlepšují a líbí se mi i komunikace vývojářského (?) týmu s komunitou uživatelů

    No a mimo ČR holt kombinuju offline Mapy s mapami od Googlu, to mi nic jiného nezbývá.