Google na iOS buduje vlastní ekosystém. Uživatele udrží ve vlastních aplikacích

0

Loni přibyla v klientu Google+ možnost otevírat externí odkazy v prohlížeči Chrome. Ve včerejší aktualizaci Gmailu (stahujte z App Storu) šel Google ještě dál. Odkazy otevírá ve vlastním prohlížeči, mapách nebo přehrávači YouTube. Uživatel tak nemusí skákat pryč, ale zůstane v ekosystému Googlu. Tato možnost je nastavena jako výchozí, tedy samozřejmě za předpokladu, že ony tři aplikace máte nainstalované.

Gmail 2.2.7182 pro iOS
Gmail 2.2.7182 pro iOS

Apple přitom vývojářům nedovoluje nastavovat cizí aplikace jako výchozí, i proto je standardním prohlížečem vždy Safari a přehrávačem iTunes. Tyto limity padají až s jailbreakem. Google zřejmě našel jinou skulinku, jak mohou jeho aplikace navzájem komunikovat.

Aktualizovaný Gmail má ještě jednu užitečnou novinku. Pokud v klientu spravujete více účtů, můžete je už odhlašovat jednotlivě. Doteď se odhlásily všechny najednou.

 

Mimochodem: Google má v seznamu 25 nejstahovanějších aplikací historie App Storu hned šest zástupců: Chrome, Maps, Earth, YouTube, Search a Translate. Takže si získaly popularitu i v přísných podmínkách Applu.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář