Google nabídne v USA Chromebooky pro studenty po sto dolarech

0

Již i Google se chce zařadit po bok společností, které se snaží prosadit své produkty jako primární nástroj pro učení na školách a i přes výrazné výdaje trhnout balík. Velkolepá myšlenka, ne vždy se jí ale podaří dotáhnout do konce.

Google a společnost Donor Choose spouští projekt, který třídám v USA nabízí dotované Chromebooky (na jednu třídu lze objednat maximálně 30 takových notebooků). Konkrétním Chromebookem je Samsung Series 5, tedy velmi solidní notebook. Google jej dotuje 8 000 Kč, na studentovi (jeho rodičích) pak zbývá už „jen“ 2 300 Kč.

Samsung Series 5

Přínos pro učitele a studenty je jasný, zefektivnění výuky a notebook na hraní na doma pro každého. Google by při případném úspěchu projektu vydělal především na rozšíření svého Chrome OS, který se zatím netěší moc velké popularitě. Kdyby se tímto krokem podařilo Googlu svůj OS výrazněji zpopularizovat, byl by to pro něj velký úspěch. Ve výsledku to ale nebude tak jednoduché. Největším kamenem úrazu bude především přemluvit celou třídu, aby se k pořízení odhodlala, což pro některé rodiny nemusí být úplně malá investice. 

Zdroj: Liliputing

Ohodnoťte tento článek!