Google nakonec nebude mít dva indexy. Ve výsledcích hledání ale budou primárně mobilní weby

0

Více než polovinu webového provozu už dnes mají na svědomí mobily, ryze počítačových surfařů ubývá. Google se těmto změnám chování přizpůsobí také. Na pořadí výsledků ve vyhledávači budou mít primární vliv to, jak dobrá je mobilní verze daných stránek. Aktuálně v pageranku pouze zohledňuje fakt (přidává mu plusové body), když web má i mobilní verzi. V budoucnu to bude klíčové kritérium.

Google spustil iniciativu Mobile-first Indexing
Google spustil iniciativu Mobile-first Indexing

Ještě v říjnu Google řekl, že vyhledávač bude složen ze dvou indexů. Nového mobilního a původního desktopového, který by už nebyl tak často aktualizovaný. Jenže teď otočil a tvrdí, že index bude pouze jediný založený primárně na algoritmech hodnotících mobilní web.

 

Kdo už responzivní nebo dynamicky nabízenou mobilní verzi má, toho by se změny neměly dotknout. Když web mobilní web nemá nebo jej používá s jinou strukturou stránek, ten musí web upravit, jinak jej čeká pád. Přechod na nový systém však bude pozvolný. V následujících měsících jej chce Google ověřit na malém vzorku, takže na úpravy je ještě dost času.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!