Google naučil svou mobilní kancelář novým trikům. Přibyla kontrola pravopisu a Touch ID

0

Kancelářská sada Googlu pro Android a iOS dostala nové funkce, vylepšení se týkají verzí pro Androd a iOS. V textovém editoru je nově kontrola pravopisu. Velmi základní, editor podtrhne výraz, který není ve slovníku. Ale podobně jako ve webové verzi se tzv. „spell checker“ nemůže rovnat nástroji z MS Wordu.

Seskupování prvků Odemknutí aplikace pomocí Touch ID

Tabulkový procesor umí nově skrývat a zase odkrývat sloupce i řádky. Hodí se to v rozsáhlých dokumentech, kdy data nechcete přímo mazat, ale chcete je dočasně schovat, aby na malém displeji nezabírala místo. Editor prezentací zase umí seskupovat a zase rozdělovat jednotlivé objekty. To když na stránku vložíte více obrázků nebo tvarů a při jejich přesouvání chcete, aby rozestupy mezi nimi zůstaly stejné.

Google také slibuje, že všechny tři nástroje si lépe rozumí s hlasovým rozpoznáváním a čtení pomocí služeb Apple VoiceOver a Google TalkBack, v češtině je nicméně nevyužijete.

 

Speciálně pro iOS pak platí, že na iPhonech a iPadech s podporou Touch ID můžete pomocí otisku prstu zamknout aplikace. Při každém spuštění budete muset zadat heslo nebo přiložit prst. To aby se vám někdo nehrabal v dokumentech, i když samotné zařízení heslem chráněné nemáte.

Novinky můžete stahovat odsud (Android: Docs, Sheets a Slides; iOS: Docs, Sheets a Slides).

Ohodnoťte tento článek!