Google nebude cenzurovat, i kdyby musel odejít z Číny

0

Internetový veleobr Google, respektive jeho vrchní představitelka Nicole Wong oznámila, že rozhodnutí přestat cenzurovat výsledky na čínském Google.cn je neměnné, i kdyby si to vyžádalo cenu nejvyšší – opustit čínský trh úplně.

Google si je vážností svého rozhodnutí zcela vědom, ani přesto se ale nehodlá dále řídit čínskými zákony a omezovat lidská práva a svobodu. Ačkoli se snaží s čínskou vládou najít společné řešení, je připraven svoji činnost v této zemi v případě nutnosti zcela ukončit.

Takový krok dá samozřejmě více prostoru zdejším konkurentům, jako jsou oblíbený Baidu, nebo Bing od Microsoftu. Právě na adresu Microsoftu Wongová pronesla, že je zmatená z jeho prohlášení o zachování cenzury na vyhledávači Bing v Číně.

Zdroj: The Hill

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. microsoft by hlavne mel dostat po drzce za to, ze sotva vyda novy windows, tak planuje pomerne brzo vydani noveho ?? me to jako pripada jako docela svinarna …
    pokud novy win opravdu vydaji, jak byl ten „hypoteticky“ plan, tak je od nich docela svinarna chtit za tyhle windows 7 minimalne ctyri a pul tisice, protoze podpora skonci pomerne brzo ….

  2. Zdravím lidičky. Hned zkraje vám musím velmi hrubě pourážet. Copak jste všichni tak blbí, že neumíte pochopit, že každý výrobek musí mít podrobnou dokumentaci. Vždyť se všichni divíte jako byste právě spadli s marsu.