Google nepřestává růst. V uplynulém čtvrtletí utržil 20 mld. a vydělal 4,2 mld. dolarů

0

Alphabet, mateřská společnost vlastnící Google a jeho odštěpené divize, zveřejnila výsledky hospodaření za první čtvrtletí fiskálního roku 2016. Celý Alphabet v něm utržil 20,3 miliardy dolarů, o 17 % více než loni. Provozní zisk 5,3 miliardy dolarů znamená dokonce 26% nárůst. Čistý zisk po zdanění činil 4,2 miliardy. Jde o druhá nejlepší čísla firmy, lepší byla jen v uplynulém „vánočním“ kvartálu.

Google (logo)

Google je stále klíčová součást firmy. Ony ostatní divize totiž utržily jen 166 milionů dolarů a prodělaly 802 milionů dolarů. Je to však logické. Tyto divize se starají především o výzkum a vývoj nových technologií, nikoliv prodej.

Samotný Google tak má na svědomí 20 miliard tržeb a 4,2 miliardy provozního zisku. Z oněch 20 miliard jich 14,3 pochází z reklamy na webech Googlu, 3,7 miliardy z reklamy na partnerských stránkách a jen 2 miliardy jsou nereklamní. Ty má Google z přímého prodeje produktů a služeb. Zajímavé je, že i když cena reklamních prokliků klesla o 9 %, počet prokliků je o 29 % vyšší a dokáže nižší cenu kompenzovat.

Alphabet aktuální zaměstnává 64 000 lidí a disponuje 75 miliardami dolarů v hotovosti nebo obchodovatelných aktivech.

 

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!