Google Nexusem 7 nekončí, proti iPadu by měl vyrukovat s deseti palci

0

Není to tak dávno, co společnost Google vypustila do světa 7-palcový tablet Nexus a už se objevují spekulace o tři palce větším nástupci Nexusu 10.

Informaci o plánovaném 10-palcovém nástupci Nexusu 7, internetového gigantu, zveřejnil server DigiTimes.com s odkazem na své zdroje. Ty tvrdí, že firma Asus, která pro Google vyrábí i tablet Nexus 7, si od svých dodavatelů Wintek a AU Optronics, objednala dotykové panely pro 10-palcové modely.

Poslední model Googlu, si získal přízeň mnoha lidí především svoji nízkou cenou ale i parametry. Disponuje 7-palcovým kapacitním displejem s rozlišením 1280 x 800 pixelů a technologií IPS (reálnější barvy, zlepšený pozorovací úhel a hlavně kratší odezva), 4-jádrovým procesorem Tegra 3 s frekvencí 1,4 GHz, novým Androidem 4.1 Jelly Bean, 1 GB operační paměti a 4325 mAh baterií. Celkové rozměry Nexusu 7 při váze 340 gramů činí 198,5 x 120 x 10,45 milimetrů.

Současný model konkuruje modelům Galaxy Samsung Tab 2 7.0 a Kindlu Fire od Amazonu. Nexus 10 by měl být jednoznačnou odpovědí na iPady. Ty by měl překonat především cenou. Ta samozřejmě známá ještě není, avšak pokud se tabletu přeci jen dočkáme, Google ji stlačí co možná nejníž.

Zdroj: iTechspot

Ohodnoťte tento článek!