Google testuje novou podobu výsledků. Takhle bude možná vypadat

6
Google
Google

Nejpoužívanější vyhledávač světa se možná změní. Uživatel Redditu, který si říká DiscombobulatedLead, pořídil screenshot nové podoby výsledků Googlu. Je součástí A/B testování, které má ověřit, jestli se lidem lépe používá současná, nebo nová verze.

Google se evidentně snaží webovou verzi na počítačích přiblížit mobilní verzi vyhledávače. Testovaná podoba používá stejné tlačítko s lupou a jednotlivé výsledky rovněž vsazuje do rámečků. Kromě toho přibylo šedé pozadí a změnila se horní lišta s přepínačem obecných výsledků, obrázků, map…

Jako u všech googlovských experimentů s material designem platí, že nová podoba snižuje hustotu informací. Na stránku se zkrátka vejde méně výsledků, zato jsou všude velké mezery. Zatím není jisté, jestli se aktuální redesign dostane do ostrého provozu pro všechny uživatele. Nový vzhled s rámečky už totiž Google testoval již loni, ale nakonec jej nepoužil.

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘE

      • Aha tak to jo. Neveděl jsem že je víc databází, myslem jsem že je jedna jediná centrální, která se mirroruje na googlácký servery daných světadílů nebo států. Mě to našlo 654 000 (0,21 s) a v anonymním režimu 655 000 (0,19 s)