Google Now je chytřejší. Vyberete si zájmy, aplikace vám bude doporučovat články

1
Zájmy v Google Now
Zájmy v Google Now

Asistent Google Now v Androidu a aplikaci pro iOS obsahuje speciální karty označené jako Příběhy ke čtení. Na základě toho, co vyhledáváte, vám Google doporučuje články z českých nebo zahraničních stránek na dané téma. Pokud si často hledáte něco k The Big Bang Theory, v Now pak budete vídat například karty s články z naší Edny.

Až doteď byly Příběhy ke čtení automatizované a odvíjely se od vyhledávání. Nově si však můžete zájmy nastavit ručně. Na výběr je osm kategorií (sport, televize, filmy, hudebníci, sportovci, herci, politici a akcie) a ty mají další podkategorie. Například u filmů nejdříve uvidíte seznam snímků oblíbených v Česku, pod nimi pak snímky roztříděné do žánrů (akční, animáky…).

Pak už stačí jen kliknout na vybranou ikonku, Google Now ji označí fajfkou a vy za chvíli mezi kartami uvidíte články na témata, která vás zajímají. Jde o alternativu k RSS čtečkám. Na rozdíl od nich ale nesledujete konkrétní weby a na nich hromadu (i nezajímavých) článků, ale sledujete téma na hromadě webů. Někomu může být tenhle přístup bližší.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář