Google Now je chytřejší. Vyberete si zájmy, aplikace vám bude doporučovat články

1
Zájmy v Google Now
Zájmy v Google Now

Asistent Google Now v Androidu a aplikaci pro iOS obsahuje speciální karty označené jako Příběhy ke čtení. Na základě toho, co vyhledáváte, vám Google doporučuje články z českých nebo zahraničních stránek na dané téma. Pokud si často hledáte něco k The Big Bang Theory, v Now pak budete vídat například karty s články z naší Edny.

Až doteď byly Příběhy ke čtení automatizované a odvíjely se od vyhledávání. Nově si však můžete zájmy nastavit ručně. Na výběr je osm kategorií (sport, televize, filmy, hudebníci, sportovci, herci, politici a akcie) a ty mají další podkategorie. Například u filmů nejdříve uvidíte seznam snímků oblíbených v Česku, pod nimi pak snímky roztříděné do žánrů (akční, animáky…).

Pak už stačí jen kliknout na vybranou ikonku, Google Now ji označí fajfkou a vy za chvíli mezi kartami uvidíte články na témata, která vás zajímají. Jde o alternativu k RSS čtečkám. Na rozdíl od nich ale nesledujete konkrétní weby a na nich hromadu (i nezajímavých) článků, ale sledujete téma na hromadě webů. Někomu může být tenhle přístup bližší.

Google Now je chytřejší. Vyberete si zájmy, aplikace vám bude doporučovat články

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář