Google Now je konečně dostupný pro iOS. Češi si jej ale moc neužijí

0

Spekulace se zakládaly na pravdě, Google opravdu připravoval službu Now i pro iOS. V nové aktualizaci Google Search 3.0 (App Store) přibyla funkce hlasového asistenta. Now funguje na iPhonu, iPad i iPodu Touch a rázem bude dostupnější než pro Android. Tam totiž Google podporuje pouze verze 4.1 a novější, které mají jen 25% zastoupení na trhu.

Google Now (Google Search 3.0) pro Apple iOS
Google Now (Google Search 3.0) pro Apple iOS

Now pro iOS je ale samozřejmě omezenější, protože není tak dobře integrované v systému a nemůže telefon ovládat nebo lépe běžet na pozadí. Místo toho funguje jako dobrý hlasový vyhledávač a hlavně odpovídač. To mu jde možná lépe a pohodlněji než domácí asistentce Siri. U nás ale Now moc dobře nefunguje, hlasové dotazy v češtině pouze vyhledá, ale neodpoví na ně. Také chytré karty (vysunete ze spodní strany displeje) jsou v Česku hodně omezené.

Jak je u podobných služeb zvykem, ČR a čeština jsou vždy až ve třetí čtvrté vlně. S angličtinou si Now poradí bezvadně i s přízvukem. 🙂 Samotná vyhledávací aplikace je ale jinak výborná.

 

Fotogalerie různých dotazů

Google Now (Google Search 3.0) pro Apple iOS Google Now (Google Search 3.0) pro Apple iOS Google Now (Google Search 3.0) pro Apple iOS Google Now (Google Search 3.0) pro Apple iOS Google Now (Google Search 3.0) pro Apple iOS Google Now (Google Search 3.0) pro Apple iOS Google Now (Google Search 3.0) pro Apple iOS Google Now (Google Search 3.0) pro Apple iOS Google Now (Google Search 3.0) pro Apple iOS Google Now (Google Search 3.0) pro Apple iOS Google Now (Google Search 3.0) pro Apple iOS Google Now (Google Search 3.0) pro Apple iOS Google Now (Google Search 3.0) pro Apple iOS 

Ohodnoťte tento článek!