Google Now proplouvá do Chrome Canary. Notifikace letí z mobilu na počítač

0

Plnohodnotného hlasového asistenta asi v prohlížeči neuvidíme ještě dlouho, ale Google se snaží zprostředkovat nám aspoň jeho část. V posledním sestavení Chrome Canary pro Windows a OS X (34.0.1788) si můžete aktivovat experimentální podporu pro notifikace ze služby Now. Jen do adresního řádku zadejte tento příkaz: chrome://flags/#enable-google-now

Chytré karty Google, jak se předvolba v češtině nazývá, přepněte na Aktivní a prohlížeč restartujte. Pokud nemáte telefon či tablet s Androidem, bude pro vás zpráva lhostejná. V opačném případě spatříte oznámení o tom, že notifikace proudící z asistenta Now teď uvidíte také na svém desktopu. Google ho integroval do stávajícího systému notifikací. (Webové) aplikace mohou již nějakou dobu upozorňovat na různé události. Třeba na příchozí e‑maily.

 

O blížící se integraci, mimochodem, jsme psali již v prosinci 2012. Trvalo to více než rok, ale dění můžete sledovat nejen na mobilu, ale i na počítači. Platí to kupříkladu pro počasí, dopravní zácpy nebo plánované události. Pro některá oznámení logicky platí, že se uzpůsobují poloze vašeho mobilního telefonu. Ten ale od sebe ve chvíli, kdy pracujete s počítačem, těžko budete mít dál než pár metrů, že?

Oznámení z Google Now
Oznámení z Google Now | Foto: Google Operating System

Zdroj: Google Operating System

Ohodnoťte tento článek!