Google odkládá Android 11. Žádné drama se nekoná

Nemusíte mít strach, že by byl vývoj operačního systému se zeleným robotem výrazně narušen. Odklad je malý.

0

Odklady čehokoli se v současnosti zkrátka dějí. Na softwaru lze pracovat z domova, koordinace týmů ale může být pomalejší. Více či méně bylo odloženo např. mnoho počítačových her, určité zpoždění ale hlásí také Google. Už dříve vyšlo najevo, že koronavirus negativně ovlivnil Chrome, odložen bude ale i Android 11.

Oznámil to Dave Burke, viceprezident vývoje. Google nové hlavní verze zpravidla dokončuje v létě. Firma se rozhodla dát měsíc navíc na „dopečení“ operačnímu systému, ale také aplikacím cíleným specifiky na nový systém. Z vyjádření vyplývá, že právě na vývojáře a vývojářky třetích stran firma hodně myslí.

Tip: 10 novinek v Androidu 11

Dne 6. května nečekaně vyšel Developer Preview 4, přestože původně byly v plánu tři. Dále nás čekají následující milníky:

  • první betaverze: 3. června,
  • druhá betaverze: červenec,
  • třetí betaverze: srpen,
  • konečné vydání: třetí čtvrtletí 2020.

První betaverze světu představí API ve finální podobě, druhá by měla dosáhnout všeobecné stability. Zbylé mouchy by se měly vychytat do třetí betaverze, která platí za kandidáta na vydání. Pokud se ještě nějaké chyby najdou, Google je opraví a zahrne do finálního vydání. Třetí čtvrtletí končí 30. zářím.

Zdroj: Android Developers Blog | Android Developers via Thurrott.com

Google odkládá Android 11. Žádné drama se nekoná
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 6 hlasů