Google odstřeluje neoficiální klienty pro Voice. Služba se totiž pomalu mění

0

Služba Google Voice do Česka nikdy nepřišla, nám zůstal obyčejný chat v podobě Google Talku a telefonování v Gmailu. Internetový gigant má na pifce neoficiální aplikace a teď to odnesl nejen MetroTalk. Populární placený klient pro Windows Phone, který představoval zřejmě nejlepší volbu, jak se v komunikační síti dorozumět s přáteli, bude na požadavek společnosti odebrán z Windows Phone Store.

Tip: Přes Google Hangouts lze volat na pevnou i mobil. Můžete i pořádat konference

Vývojáři to oznámili na svém blogu. K odebrání ale dojde až 1. května 2014. Rozhodnutím jsou postiženy také jiné neoficiální aplikace. Voice nikdy neotevřel svá API, takže vývojáři od začátku hráli nebezpečnou hru. Co se dlaždicové platformy týče, tam naneštěstí nemáme žádného oficiálního klienta od Googlu. Což znamená, že bez třetích stran nebude možné službu používat.

Až do uvedeného data lze nadále používat MetroTalk. Vývojáři budou poskytovat opravy, ale zřejmě již nebudou implementovat nové funkce. Proč by to také dělali, že? Tentokrát Google netáhne do soukromé války s Microsoftem, ale obecně hodlá sestřelit všechny neoficiální klienty pro Voice. Chystá totiž změny. Komunikátor Google+ Hangouts pro Android podporuje SMS a MMS.

 

Podpora pro čísla z Voice je zatím částečná. SMS budou plně průchozí v příštím roce. Google rovněž zvažuje možnosti expanze mimo Spojené státy a patrně chystá podporu MMS. Odstřelení aplikací třetích stran má být ve jménu bezpečnosti. Navíc, tyto kousky porušují licenční ujednání služby. Voice se postupně integruje s Hangouty. Proto se ruší stávající klienti třetích stran.

MetroTalk MetroTalk
Životnost MetroTalk se nachýlila ke konci, podobně jako dalších aplikací

Zdroj: MetroTalk via WinSource
+Nikhyl Singhal via Engadget

Ohodnoťte tento článek!